Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Чарли Пејс

Go down 
5 posters
АвторПорака
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeВто Jул 14, 2009 3:05 pm

Име: Чарли Пејс
Член на: Преживеаните
Статус: Мртов


Чарли Пејс CharlieS3

Чарли Пејс беше преживеан од средниот дел на авионот Океаник 815 лет. Пред несреќата, тој беше басист и композитор на Рок Бендот Drive Shaft. За време на уривањето на авионот, тој шмркаше хероин во авионското VC. Тој беше нарко зависник, кој подоцна се излечи. На островот најдобро беше прифатен (покрај сите проблеми, од кои и наркоманијата) најдобро беше прифатен од Клер и нејзиниот син Арон. Откако неколку пати избегна сигурна смрт, која беше предвидена од Дезмонд, на крајот Чарли умре,доброволно, за да ги спаси другите преживеани. Тој се удави на 91 ден од паѓањето на авионот на острвот. По враќањето од The Looking Glass станицата (која беше подвода) преживеаните беа известени за херојската смрт на Чарли од Дезмонд. Најдобриот островски пријател на Чарли беше Харли Smile По заминувањето од островот на шестмината преживеани (Океаник 6), меѓу кои беше и Хуго, по кратко време Чарли почна да му се појавува како визија и постојано да му кажува некои битни работи од кои и можеби најбитната дека тој треба да се врати на островот.

Прашања за дебата во врска со ликот!

-Дали Ве нервираше како лик или пак толку го засакавте што сега ви недостасува?
-Дали има некој мистерија која сметате дека не е решена а е поврзана со Чарли и ако има која е таа?
-Дали би сакале да го видите повторно во Изгубени?
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeВто Jул 14, 2009 4:29 pm

-Дали Ве нервираше како лик или пак толку го засакавте што сега ви недостасува?
Во втора сезона ме нервираше малку (кога пак почна да се дрогира), ама после го засакав толку многу како лик што кога ја видов таа сцената од Flashes Before Your Eyes не можев да се соземам со часови... Sad
-Дали има некоја мистерија која сметате дека не е решена а е поврзана со Чарли и ако има која е таа?
Не ми текнува да има некоја... Smile
-Дали би сакале да го видите повторно во Изгубени?
Да, но не би сакал да биде само привидение...иако, многу е возможно тоа да се случи.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeВто Jул 14, 2009 6:02 pm

Losteech напиша:
-Дали Ве нервираше како лик или пак толку го засакавте што сега ви недостасува?
Во втора сезона ме нервираше малку (кога пак почна да се дрогира), ама после го засакав толку многу како лик што кога ја видов таа сцената од Flashes Before Your Eyes не можев да се соземам со часови... Sad

И мене истото ме нервираше, посебно ме изнервира тоа кога го направи пожарот и го киднапира Арон и кога со Соер ја киднапираа Сан (тие две сцени многу ме разочара Чарли) Smile

Цитат :
-Дали има некоја мистерија која сметате дека не е решена а е поврзана со Чарли и ако има која е таа?
Не ми текнува да има некоја... Smile

Има. Таа со прстенот од Драјв Шафт. Кога го остави кај Арон во колевката, мислам дека го најде некој ама кој? Не памтам Sad

Цитат :
-Дали би сакале да го видите повторно во Изгубени?
Да, но не би сакал да биде само привидение...иако, многу е возможно тоа да се случи.
Се согласувам потполно. Убаво би било за крај да ги видиме сите ликови барем на многу кратко, ама се разбира да се добро вклопени, а не без врска сцени, само колку да се рече ете ги вративме Smile

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeВто Jул 14, 2009 8:10 pm

еден од најзабавните ликови заедно со Харли се разбира Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeСре Jул 15, 2009 2:00 pm

Ok сето тоа Smile А за прашањава што мислиш?

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeСре Jул 15, 2009 7:12 pm

- Не ме нервираше, баш напротив, Чарли беше закон типче. Бев помалку разочаран што умре толку рано.

- Конкретно за него и нема некоја мистерија, освен дали прстенот некогаш ќе дојде кај Клер и Арон. Инаку, Сан го најде прстенот во финалето на петтата сезона.

- Не сакам да има ресетирање на настаните и оживување на мртвите ликови. Ако го вратат, може како визија или дух, како во TBOTE.
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 12:12 am

Соер

Не умре рано, умре токму на време. Барем јас незнам каква приказна би имал уште овие две сезони Smile


Фала што ме потсети, некогаш ми се блокира мозокот и заборавам некои работи вакви Wink

Како визија или дух, ама ако успеат добро да го вклопат, ако не немора, колку само да речат ете го вративме Чарли Wink

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 4:58 am

LostyFox напиша:


Не умре рано, умре токму на време. Барем јас незнам каква приказна би имал уште овие две сезони Smile


Фала што ме потсети, некогаш ми се блокира мозокот и заборавам некои работи вакви Wink

Ќе му најдеа сценаристите некоја приказна, колку да не остане така. Замисли ги Харли, Чарли и Мајлс заедно како тресат глупости.... Laughing Very Happy


Нема проблем, you're welcome!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 2:49 pm

hahahaha Хуго, Чарли и Мајлс со поткрепа на прекарите и изреките на Соер...сите на куп заедно ќе биде МНОГУ ЗАКОН Wink

Намасте

П.С.Благодарам
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
RocknRolla
Фанатик
Фанатик
RocknRolla


Male
Број на мислења : 383
Age : 32
Местолокација : Skopje
Registration date : 2009-07-25

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeЧет Jул 30, 2009 4:44 am

е чарли го има на две места Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeПет Jул 31, 2009 3:09 am

RocknRolla напиша:
е чарли го има на две места Neutral
Shocked Shocked Shocked Сега ќе ја префрлам темава.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitimeПет Jул 31, 2009 2:39 pm

Префрлиго!

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content





Чарли Пејс Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чарли Пејс   Чарли Пејс I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Чарли Пејс
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Чарли се вратил?!
» Што мислите за Чарли?
» Откриена мистеријата за Чарли...или не?
» Која е Вашата омилена Чарли-центрична епизода?

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Ликови :: Чарли Пејс (Доминик Монањан)-
Отиди до: