Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Топ пет со Соер

Go down 
4 posters
АвторПорака
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Топ пет со Соер Empty
ПишувањеПредмет: Топ пет со Соер   Топ пет со Соер I_icon_minitimeПет Jул 31, 2009 8:24 pm

Еве ги моите топ пет сцени со Соер, претходно постирани и на блогот...

1) Првиот Скејт бакнеж (Confidence Man)

- Ме остави без зборови уште првиот пат кога ја изгледав. Што се’ не направи кутриов Соер за да ја „освои“ (на негов начин) Ката. Smile

2) Соер го сретнува таткото на Џек во Австралија (Outlaws)

- Ова е сеуште мојата омилена сцена со Соер... Кристијан Шепард (таткото на Џек), во обид да му помогне на Џејмс да не стане „како него“, ќе го направи (не сакајќи, или пак, можеби намерно?) сосема спротивното. За потсетување, поради овој разговор, Соер ќе го убие „вистинскиот Соер“ кој пак дознаваме дека имал само нерасчистени сметки со Хибс - човекот кој му „помогна“ на нашиот Соер да го пронајде...

3) Соер и Кејт разговараат во врска со „големата измама“/крадењето на пиштолите (The Long Con)

- „Ти бегаш, а јас мамам“. Добра сцена, иако многу подобра е онаа во која Соер се дере на цел глас дека е новиот шериф на Островот. За жал, таа не успеав да ја најдам на Јутуб, па еве една, се надевам, достојна замена...

4) Соер го убива Соер (The Brig)

- И ова е уште една монструозна сцена во која Џош Холовеј има изглумено одлично. До мене е, или некако ми изгледа ироничен фактот што Соер се има сретнато со татковците на двата најглавни (барем до третата сезона) ликови од серијата: Џек и Лок?!

5) Соер се обидува да ја спаси Џулиет (The Incident)

- Можеби најтажната сцена од финалето на петтата сезона... Почивај во мир, Џулиет!

Прашања за дискусија:
1) Која е вашата омилена сцена со Соер?
2) Дали сметате дека некоја сцена фали на листата? Ако да, која? (можете слободно да ја постирате во коментар!)
3) Предложете следен кандидат за топ пет сцени...ако сакате, секако. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Топ пет со Соер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ пет со Соер   Топ пет со Соер I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 1:49 am

Браво Лостич, добар избор на сцени. Smile

1) Која е вашата омилена сцена со Соер?
Под број 4 - убиството на Купер.

2) Дали сметате дека некоја сцена фали на листата? Ако да, која? (можете слободно да ја постирате во коментар!)
Па, имаше уште неколку доста интересни. Добро, онаа со новиот шериф во градот штом ја немало... А би можело да влезе во конкуренција и убиството на Том. Ај ако го најдам ќе го постирам.

3) Предложете следен кандидат за топ пет сцени...ако сакате, секако.
Паааа... Би можело со Лок или Харли. Laughing
Вратете се на почетокот Go down
RocknRolla
Фанатик
Фанатик
RocknRolla


Male
Број на мислења : 383
Age : 32
Местолокација : Skopje
Registration date : 2009-07-25

Топ пет со Соер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ пет со Соер   Топ пет со Соер I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 3:38 am

одличен избор (и јас би ја додал онаа кога “станува“ шериф Smile ).
а на јутуб има неколку клипчиња со сите измислени прекари на соер (иако пола се наменети за хуго) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Топ пет со Соер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ пет со Соер   Топ пет со Соер I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 10:08 pm

Sawyer^^ напиша:
Браво Лостич, добар избор на сцени. Smile
Мило ми е. Smile

Цитат :
2) Дали сметате дека некоја сцена фали на листата? Ако да, која? (можете слободно да ја постирате во коментар!)
Па, имаше уште неколку доста интересни. Добро, онаа со новиот шериф во градот штом ја немало... А би можело да влезе во конкуренција и убиството на Том. Ај ако го најдам ќе го постирам.
Да, и јас сакав таа сцена да ја постирам, ама немаше место веќе. Crying or Very sad

Цитат :
3) Предложете следен кандидат за топ пет сцени...ако сакате, секако.
Паааа... Би можело со Лок или Харли. Laughing
Првиов ќе биде постиран до крајот на август 100%, а за вториов имам друга замисла (ќе видите наскоро де!). =)))

RocknRolla напиша:
одличен избор (и јас би ја додал онаа кога “станува“ шериф Smile ).
а на јутуб има неколку клипчиња со сите измислени прекари на соер (иако пола се наменети за хуго) Smile
Мислиш на овие клипчиња, така? Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Топ пет со Соер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ пет со Соер   Топ пет со Соер I_icon_minitimeНед Aвг 09, 2009 9:07 pm

За Соер коментираат за другите топ 5 не? Хм, што е финатава? Wink

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content





Топ пет со Соер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Топ пет со Соер   Топ пет со Соер I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Топ пет со Соер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Соер и Кејт...
» Прекарите на Соер
» Што мислите за Соер?
» Изборот на Соер
» Соер со бебето и жената Update!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Ликови :: Џејмс „Соер“ Форд (Џош Холовеј)-
Отиди до: