Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Англиска Премиер Лига 2009/10

Go down 
+3
LostyFox
Мики
Darvel
7 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 9:38 pm

Почна новата сезона во Премиер Лигата, и иако планирав да ја додадам темава утре, еве вечерва за да си се пофалам.

Отпишаните Арсенал се на прво место (до вторник) откако ги поразија Евертон (на Гудисон) со 6:1 (Денилсон 26’, Вермален 37’, Галас 41’, Фабрегас 48’ и 70’, Дуду 89’ - Саха 91’). Twisted Evil Twisted Evil

Следното коло е во вторник, тогаш Арсенал ќе падне од првото* место (не играат).

---------------------------------------------------------
* Второ, ако утре Манчестер ги победат Бирмингем со повеќе од 5 разлика. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:12 am

еј баш ме изненадија арсенал, евертон лани играа одличен фудбал но еве покажаа арсенал дека и без никакви засилувања со добра мотивација можат да постигнат многу. треба да учат нашиве фудбалери... Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:22 am

Мики, би требало да учат нашиве... Ама за жал го немаме Венгер да ги мотивира... Sad No
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:31 am

или нема пари , а не е толку битен тој типот Smile Wink

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:38 am

само што гледав Нашатв и имаше репорт од сп во атлетика во ало будење со викса. Зоран МИхајлов(коментарот) цитирам: Рожман(единствен претставник на сп) нема соблекувална во македонија, се пресоблекува на градскиот стадион/затворен цитат

па зарем не е страмота алооо освестете се не само платата да ја чекате секој први...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 8:22 pm

LostyFox напиша:
или нема пари , а не е толку битен тој типот Smile Wink

Намасте

Не е се во парите*... Evil or Very Mad

Знам дека не се согласувате со мене, ама си стојам на тоа... Wink Razz

Целосни резултати од прво коло:

Челзи - Хул 2:1
Астон Вила - Виган 0:2
Блекбурн - Манчестер Сити 0:2
Болтон - Сандерленд 0:1
Портсмут - Фулам 0:1
Стоук - Барнли 2:0
Вулверхемптон - Вест Хем 0:2
Евертон - Арсенал 1:6
Манчестер Јунајтед - Бирмингем 1:0
Тотенхем - Ливерпул 2:1

Табела:
1. Арсенал (3)
2. Манчестер Сити (3)
3. Стоук (3)
4. Вест Хем (3)
5. Виган (3)
6. Челзи (3)
7. Тотенхем (3)
8. Фулам (3)
9. Манчестер Јунајтед (3)
10. Сандерленд (3)
11. Хул (0)
12. Ливерпул (0)
13. Бирмингем (0)
14. Болтон (0)
15. Портсмут (0)
16. Астон Вила (0)
17. Блекбурн (0)
18. Барнли (0)
19. Вулверхемптон (0)
20. Евертон (0)

Им посакувам на сите да продолжат во ист стил како и во ова коло... tongue Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 9:39 pm

мене некако симпатичен клуб ми е Фулам, и се надевам сезона ќе стаса далеку барем во првата четворка, инаку добро изиграа денес и Тотенхен со што најавуваат дека дефинитивно добро ќе котираат сезонава...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 11:10 pm

фудбал сакс Smile

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 11:55 pm

Мики напиша:
мене некако симпатичен клуб ми е Фулам, и се надевам сезона ќе стаса далеку барем во првата четворка, инаку добро изиграа денес и Тотенхен со што најавуваат дека дефинитивно добро ќе котираат сезонава...

Фулам се закон... (и најверојатно единствен клуб што го почитувам од Премиер Лига). Ако се покажат одбраната и Шварцер како лани, и ако нападот е како вчера... Бајаги шанси имаат да стигнат подалеку...

Нормално, првото место е резервирано за Арсенал, второто најверојатно Јунајтед, а мене не би ми сметало, дури и би бил среќен ако Фулам заврши на трето... Wink Razz

LostyFox напиша:
фудбал сакс Smile

Намасте

Лиске, статистички гледано, поарен спорт е од кошарка, ракомет, хокеј... Едноставно зашто повеќе луѓе добиваат шанса...

Пример: Се збираат деца да играат нешто со топка... Ако играат ракомет ќе играат 14 деца, ако играат баскет 2, 4, 6, 8, 10, а ако играат фудбал 10, 14, 22... Гледаш, народен (популарен) спорт. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 12:04 am

манчестер нема да бидат втори а ниту пак први, денес не покажаа ништо, и единствена причина зошто навивав за нив беше оти ми беа на лифче. со ваква игра ќе можат само со 6-7 место да се задоволат...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 12:28 am

Мики напиша:
манчестер нема да бидат втори а ниту пак први, денес не покажаа ништо, и единствена причина зошто навивав за нив беше оти ми беа на лифче. со ваква игра ќе можат само со 6-7 место да се задоволат...

Не мора да значи, имаат повредени, лабава им е одбраната па не сакаа да ризикуваат. Ама кога ќе се вратат Фердинанд и Видиќ ќе си се паркираат на второ... Зад Арсенал, нормално... Wink Razz
Вратете се на почетокот Go down
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 12:50 am

e и за тоа ќе видиме исто не значи дека арсенал почнале добро и први ќе бидат, јас гледам објективно оти за никој не навивам, а ти се разбира сакаш да биде прв арсенал и секаде ќе го истакнеш тоа. Сепак јас мислам арсенал немаат тим за оваа сезона им фалат некој добри засилување за титула...но сепак крајот ќе покаже
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 12:59 am

дарвел...нема поента, само трчаат и чекаат шанса, нема никаква неизвесност и само глуп треба да е да го промаши онолкав гол...знам спортистка како мене што игра кошарка и други спортови и што следи милион други работи поврзани со спорт не треба да зборува вака за неокј спорт, ама тоа е многу ми е глуп незнам оти Sad

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 4:00 am

Мики, ќе видиме, само предупредување, во цел АМЅС сум најголемиот оптимист... Wink Very Happy

LostyFox напиша:
дарвел...нема поента, само трчаат и чекаат шанса, нема никаква неизвесност и само глуп треба да е да го промаши онолкав гол...знам спортистка како мене што игра кошарка и други спортови и што следи милион други работи поврзани со спорт не треба да зборува вака за неокј спорт, ама тоа е многу ми е глуп незнам оти Sad

Намасте

Лиске, некој паметен човек дал одговор за овој твој став:

„Да се рече дека фудбалот е 22 мажи кои трчаат 90 минути по топка, е како да речеш дека виолината е само дрво и жица...“

Р.Ѕ. Истото може да се каже за сите спортови со топка... Sad
Р.Р.Ѕ. Ако не сакаш фудбал... Your loss... Neutral
Вратете се на почетокот Go down
maestro
Модератор
Модератор
maestro


Male
Број на мислења : 248
Age : 29
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-20

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 1:45 pm

Од Премиер Лига сум за Челзи и им посакувам да стигнат до 1во место. Razz

Инаку колово 10 екипи делат прво место, а 10 последно. Laughing

EDIT: Tабела за 1. коло што ја направив на Power Point. Very Happy

Англиска Премиер Лига 2009/10 21209680
Вратете се на почетокот Go down
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 3:36 pm

maestro напиша:
Од Премиер Лига сум за Челзи и им посакувам да стигнат до 1во место. Razz

Инаку колово 10 екипи делат прво место, а 10 последно. Laughing

Aко играат како против Хул, тешко... А инаку, прво е резервирано годинива... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Во Премиер нема делење места... Ако повеќе тимови имаат исто поени, одлучува гол разликата, значи табелата погоре си е таман. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 5:17 pm

За П.С. не си во право баш Sad

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 6:02 pm

LostyFox напиша:
За П.С. не си во право баш Sad

Намасте

Е како не... Moжам за сите спортови, и тоа не само со топки, ама за да не се навреди некој, нема... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 7:43 pm

Мики напиша:
манчестер нема да бидат втори а ниту пак први, денес не покажаа ништо, и единствена причина зошто навивав за нив беше оти ми беа на лифче. со ваква игра ќе можат само со 6-7 место да се задоволат...
Глупости, го гледав второ полувреме (за прво не бев во можност Sad) и можам само да кажам дека ВООПШТО не си во право, Манчестер цело време напаѓаше, а тоа што овие од Бирмингем се бранеа со 8 играчи во одбрана е друга работа.

И плус, ете, ти кажа Дарвел, кога ќе се вратат Видиќ и Фердинанд ќе го видиме вистинскиот Јунајтед. Wink

П.С. Маестро, одлична табела. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 9:08 pm

Дарвел, и јас сум за Арсенал во Англија, ептен ми е симпатичен тим, а Венгер е генијалец. Само, ќе видиме дали ќе издржат до крај. Сепак, има огромна конкуренција. Јунајтед мислам дека нема да ја освои титулата, но тука е Челзи, ќе бидат многу силни оваа сезона. А и Манчестер Сити не би ги отпишал.
Вратете се на почетокот Go down
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 9:23 pm

Sawyer^^ напиша:
Дарвел, и јас сум за Арсенал во Англија, ептен ми е симпатичен тим, а Венгер е генијалец. Само, ќе видиме дали ќе издржат до крај. Сепак, има огромна конкуренција. Јунајтед мислам дека нема да ја освои титулата, но тука е Челзи, ќе бидат многу силни оваа сезона. А и Манчестер Сити не би ги отпишал.

Арсенал, Манчестер Јунајтед и евентуално Челзи... Друг не се вмешува годинава за титула...

Челзи со дефанзивен тренер не верувам да ќе направат многу... :?

А затоа и гледам англиско, а не шпанско или италијанско, зашто секоја сезона има силна конкуренција за титулата. Ама оваа сезона е на Арсенал, не се секирај. Wink tongue Razz

А за Сити, многу вештачки ми изгледаа, немаше тимска работа... Барем јас таков впечаток добив... Rolling Eyes А без тимска работа, титула нема...
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 11:53 pm

друго е неизвесно во ракомет(ај да не биде клише да го изберам мојот спорт кошарка) кога се убиваат да дадат гол , а друго е во фудбал го пушташ да трча и треба да е глупсон да промаши...Smile

Намасте

П.С.Знам не можам да се контрам за ова со Вас, пошто сте машки, задоени сте до помислата дека мора да сакате фудбал...земи во еден клас, едно дете од машките правиме муабет игра ракомет и едно одбојка, и едно кошарка другите сите се фудбалери Sad
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeВто Aвг 18, 2009 1:01 am

Losteech напиша:
Мики напиша:
манчестер нема да бидат втори а ниту пак први, денес не покажаа ништо, и единствена причина зошто навивав за нив беше оти ми беа на лифче. со ваква игра ќе можат само со 6-7 место да се задоволат...
Глупости, го гледав второ полувреме (за прво не бев во можност Sad) и можам само да кажам дека ВООПШТО не си во право, Манчестер цело време напаѓаше, а тоа што овие од Бирмингем се бранеа со 8 играчи во одбрана е друга работа.

И плус, ете, ти кажа Дарвел, кога ќе се вратат Видиќ и Фердинанд ќе го видиме вистинскиот Јунајтед. Wink

П.С. Маестро, одлична табела. Very Happy

еј еј џабе е манчестер не се истиот тим од лани...
и џабе се караме крајот ќе покаже а на крајот јас ќе се смеам Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Darvel
Модератор
Модератор
Darvel


Male
Број на мислења : 560
Age : 37
Местолокација : Волково
Хумор : Немам
Registration date : 2009-01-19

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeВто Aвг 18, 2009 2:32 am

LostyFox напиша:
Знам не можам да се контрам за ова со Вас, пошто сте машки, задоени сте до помислата дека мора да сакате фудбал...земи во еден клас, едно дете од машките правиме муабет игра ракомет и едно одбојка, и едно кошарка другите сите се фудбалери Sad

Лиске, само една работа, си играла некогаш фудбал? Си пробала да дадеш гол (со добар голман) или да се избориш со некого за топка? Ако ти е досаден, кој ти е крив што си гледала само италијанско и Челзи.

А за тоа дека сум индоктриниран зашто сум машко, не си во право... Јас почнав да гледам фудбал пред 11 години, пред тоа ми беше досаден, ама Светското во ’98 ме убеди дека сум грешел. Сепак твое право е да не го сакаш, и на крајот на краиштата, it's your loss... Sad

Мики напиша:
и џабе се караме крајот ќе покаже а на крајот јас ќе се смеам Smile
Mики, ти за Челзи беше? Хахахахахахахахахахахаха... Со Анчелоти, не се надевај на титула во Премиер.
Вратете се на почетокот Go down
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitimeВто Aвг 18, 2009 9:34 am

Не брее...јасњ не навивам за никој....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Sponsored content





Англиска Премиер Лига 2009/10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Англиска Премиер Лига 2009/10   Англиска Премиер Лига 2009/10 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Англиска Премиер Лига 2009/10
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Лига на шампиони 2009/10
» Лига на шампиони (финале)
» СП во ракомет 2009 (мажи)
» NBA, сезона 2008/2009
» Италијанска Сериа А 2009/10

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Off topic :: Спорт-
Отиди до: