Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Drive Shaft

Go down 
3 posters
АвторПорака
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeЧет Aвг 27, 2009 3:54 am

Се чувствувам засрамен што досега не ми текнало да посветам ниту една тема на „групата“ во која членуваше за жал сега веќе мртвиот Чарли Пејс - Drive Shaft (Погонско Вратило)

Знам дека некој од Вас ќе се најде за доволно паметен да ни посочи дека групава не е вистинска, па затоа предупредувам уште сега дека сите сме свесни за тоа.

Еве ја единствената песна од групата која имавме можност да ја чуеме во Изгубени.


Малце ме нервира што се едни исти стихови се вртат постојано, но во секој случај мелодијата е доста заразна!

А, еве и уште една, кратка песна која имавме можност да ја слушнеме за кратко во епизодата Fire+Water од втората сезона. Помеѓу фановите беше позната под повеќе имиња: Saved, Charlie's Song и Fire and Water.


Во чест на Чарли групата "The Bangkok Five" се нафатила да изработи своја комплетна верзија од оваа песна, па еве ја и таа во прилог!


Интересно е што Drive Shaft си имаат и свој „официјален“ веб-сајт. Повеќе за нив прочитајте на Lostpedia.

Инаку, целосната верзија на "You All Everybody" е достапна за симнување на следниов линк. Wink

Која од овие две песни Ви е омилена? lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeЧет Aвг 27, 2009 8:52 am

првата и интересно што ти текнало за темава Very Happy

Namaste
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Shadow
Преживеан
Преживеан
Shadow


Female
Број на мислења : 106
Age : 33
Местолокација : na havai
Registration date : 2009-02-04

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeПет Aвг 28, 2009 2:49 am

Стварно е добра темава. Ги имам глеано клиповиве и стварно се изненадив коа видов дека некој се нафатил да ја доврши песната на Чарли. А иначе и 2те песни се убави. Ми текнува во прва сезона коа ја слушав You All Everybody неможев да ја извадам од глава и за првпат знаев цел текст на песна зашо цело време едно исто се врти Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 12:21 am

hahhaha се едно исто Smile инаку многу добра е сцената кога прв пат ќе ја слушнат со братму песната на радио Smile Very Happy Razz

Namaste
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Shadow
Преживеан
Преживеан
Shadow


Female
Број на мислења : 106
Age : 33
Местолокација : na havai
Registration date : 2009-02-04

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 2:58 am

Даа во Greatest Hits беше тоа. Мене многу ми е смешна онаа сценана коа снимаат реклама и пеат You All Everybutties. lol!
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 3:14 am

Леле да, многу смешна сцена беше таа хахахахаха! =))) Единствен момент кој вредеше во таа епизода... Razz



Инаку и јас порано многу ја слушав You All Everybody и покрај тоа што во песната се вртат едни те исти зборови. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 32
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitimeСаб Aвг 29, 2009 2:45 pm

хахаха да сценава е ептен смешна, посебно тоа дрогираното бебе Razz на лиам мислам Razz Very Happy

namaste
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content





Drive Shaft Empty
ПишувањеПредмет: Re: Drive Shaft   Drive Shaft I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Drive Shaft
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Малите дебати на големите мозоци :: Музика-
Отиди до: