Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Или/Или

Go down 
+5
RocknRolla
LostyFox
Мики
Sawyer^^
Losteech
9 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23
АвторПорака
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeСре Фед 03, 2010 12:22 pm

хахах поздрав.... Very Happy не е фер Wink Инаку НЕ БЕШЕ обратно, овој се сфатил прв што како и овој дошол и ја нашол Razz

НАУКА Smile

премиера или финале (6та сезона)
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeСре Фед 03, 2010 5:17 pm

финале, но тажно е што после тоа нема ништо...Sad

Дивље Јагоде/Бјело дугме
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeЧет Фед 04, 2010 2:00 am

Лелеле не слушам српски, ама ај ова со Јаготкиве по примамливо е Very Happy

Locke - Flocke?
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 12:12 am

Флок...

долга/кратка коса
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeСаб Фед 06, 2010 2:21 am

кај кого како (машко-кратка, девојче-долга)

Јуритмикс-Дип Парпл?
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeПон Фед 15, 2010 1:23 am

Дип парпл

Доген/Ленон Smile
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeНед Мар 07, 2010 3:43 pm

Доген

Инфраред-Блутут?
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitimeПет Апр 02, 2010 10:19 pm

Блутут
Кабловска/Сателитска
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Sponsored content

Или/Или - Page 23 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или/Или   Или/Или - Page 23 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Или/Или
Вратете се на почетокот 
Страна 23 of 23Отиди на страна : Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Off topic :: Игри-
Отиди до: