Македонски форум за хит-серијата Изгубени - 


A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Добредојдовте
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeВто Јун 29, 2010 11:29 pm by МК Предавател

» МК Предавател
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeВто Јун 29, 2010 11:28 pm by МК Предавател

» Елиминација на ликовите
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeПон Мај 24, 2010 4:57 pm by Lost angel

» Спамерај [Chat]
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 12:11 am by Мики

» Што слушате во моментов?
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeПет Апр 02, 2010 10:21 pm by Мики

» Или/Или
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeПет Апр 02, 2010 10:19 pm by Мики

» What Kate Does?
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeВто Фед 16, 2010 3:36 am by maestro

» LA X, parts 1&2
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeВто Фед 16, 2010 3:35 am by maestro

» Crapwerk: „Каде оди LOST?“
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeСаб Фед 13, 2010 12:06 am by Foverl

Спонзори
Ако сакате да го видите и вашиот банер/линк на листава, пратете ми мејл на lost_srs[at]yahoo.com.
Lost Series
NAMASTE!
Саут Парк Македонија
Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeПон Фед 08, 2010 12:09 am by Losteech
Насловот сам си кажува!

Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* L17

Јас, што ја имам изгледано одамна петтата сезона сум вака изреволтиран, а не пак оние кои ја немаат. А1 без никакви претходни предупредувања или известувања се …[/img(150px,134px):7d0c]


[ Full reading ]
Comments: 3
Фанови до даска
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeВто Фед 02, 2010 8:25 pm by Losteech
Денеска цел свет е во LOST-треска. Па дури и Македонија!
Еве една интересна украдена вест на Он.нет. Smile

Првиот час од последната сезона на хит серијата Лост се појави на интернет, но реакцијата на фановите е сосема …

[ Full reading ]
Comments: 4
Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeЧет Јан 28, 2010 8:40 pm by Losteech
ABC официјално потврди (преку својот календар за идниот месец) дека Изгубени нема да доживеат пауза за време на Олимписките игри, иако на програмата ќе има посебен термин и за репризи од серијата!
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* …


[ Full reading ]
Comments: 3
Шармантните Дарлтон...
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeСаб Јан 09, 2010 1:45 pm by Losteech
Како што знаете, до вчера постоеше шанса конференцијата на американскиот претседател Обама да се одржи на денот на премиерата на шестата сезона на Lost, и со тоа да ја одложи самата премиера.

Арно ама, касно вечерва, по …

[ Full reading ]
Comments: 8
Lost: The Final Season: Beginning of the End SPECIAL
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeПон Јан 11, 2010 7:10 pm by Losteech
Оваа специјална епизода од Lost се прикажуваше изминатиот викенд на фрекфенциите на ABC телевизија ширум САД.

Се работи за 30-минутен клип во кој на кратко се прикажани настаните од минатите пет сезони од Изгубени. …

[ Full reading ]
Comments: 0
Lost 5 конечно на А1!
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 10:22 pm by maestro
http://a1.com.mk/tvprograma/ispisi.asp?Den=2

Според програмата на А1, во вторник од 21:45, по 1001 Ноќ започнува Lost 5тата сезона.

Дали конечно дочекавме? cheers

Comments: 11
Lost in 8:15
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeСре Јан 06, 2010 10:13 pm by Losteech
Вчера ABC издаде ново промотивно видео во стилот на оние кои ги гледавме пред почетокот на четвртата сезона со смешна (но и корисна) интерпретација на сите минати настани од Изгубени (вклучувајќи ги сега и четвртата и …

[ Full reading ]
Comments: 5
Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!
Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 12:10 am by Losteech
Иако одамна бев објавил дека шестата сезона ќе има двочасовна премиера и двочасовно финале, испадна дека не сум бил во право, ниту јас, ниту пак оние кои стојат зад самото шоу.

Форум за хит-серијата Изгубени - Portal* Cuse

Не, …

[ Full reading ]
Comments: 4
Statistics
Постојат b>50 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е МК Предавател

Нашите членови се испратиле точно 8364 мислења in 581 subjects
Шеста сезона
2/2/2010 - двочасовна премиера