Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!

Go down 
3 posters
АвторПорака
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! Empty
ПишувањеПредмет: Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!   Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! I_icon_minitimeЧет Јан 28, 2010 8:40 pm

ABC официјално потврди (преку својот календар за идниот месец) дека Изгубени нема да доживеат пауза за време на Олимписките игри, иако на програмата ќе има посебен термин и за репризи од серијата!
Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! Abc_logo_hi-res.thumbnail
Се прашувате како е ова возможно?

Многу лесно прашање! Сите последни епизоди ќе се прикажуваат всушност пред новите. Па, така на пример, на 9ти февруари, во 20 часот ќе се прикаже вториот дел на премиерата, а во 21 часот ќе се прикаже третата епизода од сезоната.

Се чини дека ваква ќе биде програмската шема на ABC некаде до март, кога повторно се враќа реалното-шоу Dancing With the Stars, кое најверојатно ќе се прикажува од 20 часот, заменувајќи ги репризите на Lost...

Инаку, со оглед на тоа што оваа шеста сезона стартува многу подоцна од минатите две, ABC ќе бидат приморани да ја прикажат истата БЕЗ ниту една пауза, ако сакаат да ја завршат за време на т.н. "sweeps" период (кој е од особена важност за американските телевизии!).

Извор
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!   Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! I_icon_minitimeПет Јан 29, 2010 1:26 am

јас сакам да има пауза, еднонеделна, онака да си ги средиме впечатоците пред новиот почеток...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!   Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! I_icon_minitimeПет Јан 29, 2010 2:14 am

Мики напиша:
јас сакам да има пауза, еднонеделна, онака да си ги средиме впечатоците пред новиот почеток...
Не, не, подобро без паузи, еднаш барем да си останат на зборот ABC... Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!   Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! I_icon_minitimeСаб Јан 30, 2010 3:16 am

супер...нема паузи Smile

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content

Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!   Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Официјално: репризи ќе има, но паузи НЕ!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Репризи на А1, од јули!
» Шеста сезона „без паузи“

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Новости и трачеви :: Нови, нови...НОВОСТИ!-
Отиди до: