Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Lost 5 конечно на А1!

Go down 
5 posters
АвторПорака
maestro
Модератор
Модератор
maestro


Male
Број на мислења : 248
Age : 29
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-20

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 10:22 pm

http://a1.com.mk/tvprograma/ispisi.asp?Den=2

Според програмата на А1, во вторник од 21:45, по 1001 Ноќ започнува Lost 5тата сезона.

Дали конечно дочекавме? cheers
Вратете се на почетокот Go down
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 3:47 am

Дочекавме, ама за инает на А1 не ја гледам. Smile Едноставно претераа со 1001 ноќ, запоставија се друго. Ама ако, барем тоа што ја ставиле после Шехерзад може да привлече повеќе публика, може некој од тие 80 % што ја гледаат 1001 ноќ нема веднаш да смени на друга програма, туку ќе се заинтересира малку и за Лост.
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 7:06 am

Абе гонете ги нив, си имате цд-еа сите Razz

Namaste
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 7:13 pm

LostyFox напиша:
Абе гонете ги нив, си имате цд-еа сите Razz

Namaste

Точно!! Laughing Razz
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 7:27 pm

Хаха, како и да е, бидејќи народов е по глупости од типот на Шехерезад би требало да има поголема гледаност оваа сезона од минатата (на А1)... Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 7:37 pm

Кој бе? Ќе видиш нема да ја гледаат. Пошто сите ги одложуваат обврските дури е кендигрл и после продолжуваат, а и плус фановите кои ја гледаат на а1 имаат заборавено што како до сега, па кога ќе видат ДАрма и 77 година е тогаш дури... Sad Razz Very Happy

Namaste
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 7:39 pm

LostyFox напиша:
Кој бе? Ќе видиш нема да ја гледаат. Пошто сите ги одложуваат обврските дури е кендигрл и после продолжуваат, а и плус фановите кои ја гледаат на а1 имаат заборавено што како до сега, па кога ќе видат ДАрма и 77 година е тогаш дури... Sad Razz Very Happy

Namaste
Не верувам, во вторник што би правеле/гледале после Шехерезад... освен ако нема фудбал во исто време... Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeСаб Јан 09, 2010 12:58 am

ма гонете ги А1...јас незнам дали ќе гледам, го подржувам соер...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
maestro
Модератор
Модератор
maestro


Male
Број на мислења : 248
Age : 29
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-20

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeСаб Јан 09, 2010 3:47 am

А дали уствари Lost се емитува сеуште во другите Екс-Ју земји? :S
Нова ја прекинаа после трета сезона и не планираат со натамошно емитување, Фокс во Србија почна нешто со емитување од почеток и не знам до каде стаса, а претходно Пинк ја имала дадено само прва сезона и тоа во некои безвезни термини по полноќ...
Кај другите соседи како е? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeСаб Јан 09, 2010 6:05 am

Маестро, колку што сум информиран, во Бугарија сигурно ги даваа првите четири сезони, само за петтата не сум сигурен. Ама, тие се некако пред нас за такви работи, па веројатно и петтата е веќе завршена таму. За други земји не знам.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeСаб Јан 09, 2010 1:12 pm

maestro напиша:
А дали уствари Lost се емитува сеуште во другите Екс-Ју земји? :S
Нова ја прекинаа после трета сезона и не планираат со натамошно емитување, Фокс во Србија почна нешто со емитување од почеток и не знам до каде стаса, а претходно Пинк ја имала дадено само прва сезона и тоа во некои безвезни термини по полноќ...
Кај другите соседи како е? Smile
Од Екс-Ју земјите, барем според инфото на Lostpedia, ние ќе бидеме првата земја што ќе ја прикаже петтата сезона на LOST. Од земјите на Балканот, Бугарија (на AXN) и Грција (на Novacinema) веќе имале можност да ја изгледаат оваа сезона уште минатата година... Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitimeНед Јан 10, 2010 5:38 am

НЕ СМЕ ПОСЛЕДНИ ....БРАВО за Велија Razz

Namaste HAHAHA
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content

Lost 5 конечно на А1! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Lost 5 конечно на А1!   Lost 5 конечно на А1! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Lost 5 конечно на А1!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Конечно се ќе има смисла
» КОНЕЧНО ЕМИ И ЗА МАЈКЛ ЕМЕРСОН!!!
» Ќе го видиме Храмот конечно?
» Џош Холовеј конечно номиниран...
» Lost in 8:15

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Новости и трачеви :: Нови, нови...НОВОСТИ!-
Отиди до: