Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!

Go down 
4 posters
АвторПорака
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Empty
ПишувањеПредмет: Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!   Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 12:10 am

Иако одамна бев објавил дека шестата сезона ќе има двочасовна премиера и двочасовно финале, испадна дека не сум бил во право, ниту јас, ниту пак оние кои стојат зад самото шоу.

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Cuse
Не, финалето нема да биде двочасовно, ниту пак едночасовно, но затоа пак ќе биде ТРИЧАСОВНО - слично како финалето на четвртата и првата сезона!!! Во секој случај, сигурен сум дека истото ќе биде прикажано во текот на две недели, односно првиот вторник ќе биде прикажан првиот дел, а следниот вторник - наредните, последни два дела од последната епизода на Изгубени.

И да, знам дека на многумина им претставува енигма прашањето дали сценаристите ќе успеат само за осумнаесет епизоди да ги одговорат сите (поважни) прашања, па еве им еден брилијантен одговор даден од страна на продуцентот Карлтон Кјус:- „За нас, [18-те часа] се доволни. Мислам, ние не седиме тука кризирајќи и велејќи си дека ’ќе ни бидат потребни многу повеќе часови за да ја довршиме приказната’, туку, баш напротив сметаме дека врвиме по правилниот пат. Шестата сезона ќе трае баш колку и што треба да трае.“

И да сакаше Кјус, ова подобро не ќе можеше да го срочи!

- LOSTMK -
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!   Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 12:15 am

ах, незнам кај ќе ми биде крајот после февруари, ќе треба да земам друг пакет интернет Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!   Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 12:17 am

Мики напиша:
ах, незнам кај ќе ми биде крајот после февруари, ќе треба да земам друг пакет интернет Smile
Олеснителна околност е што февруари има 3 дена помалку од „нормалните“ месеци Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Icon_lol
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!   Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 1:58 am

Ова е богами најдобрата вест поврзана со Изгубени во последно време. Laughing

П.С. Јас немам такви проблеми, зашто имам неограничен (ама побевен) download. Razz Laughing
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!   Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! I_icon_minitimeСре Дек 16, 2009 9:39 pm

Оставете проблем со нет, кажете што ќе се прави после 3 часовното финале кога сите ќе сфатиме ДЕКА ....нема веќе Лост Sad

Намасте Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content

Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!   Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Финалето на шестата сезона на Изгубени - тричасовно!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Погодете го насловот на ФИНАЛЕТО на Изгубени и добијте награда!
» Трејлери за шестата сезона
» EКСКЛУЗИВНО! Постерот на шестата сезона!
» Кој ќе ја има главната улога во шестата сезона?
» Teaser trailer за шестата сезона

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Новости и трачеви :: Нови, нови...НОВОСТИ!-
Отиди до: