Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Елиминација на ликовите

Go down 
+11
Darvel
LostyFox
Мики
Lost-A-Natic
JofX
Qui-Gon Jinn
Bube
Sawyer^^
Shadow
Lost angel
Losteech
15 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37
АвторПорака
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeЧет Мар 25, 2010 4:46 pm

Џек 31 -
Соер 20 +

Харли 17
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeПет Апр 02, 2010 10:20 pm

Џек 31
Соер 21 +
Харли 16 -

Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeПет Апр 02, 2010 11:58 pm

Џек 32 +
Соер 20 -
Харли 16
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 03, 2010 8:42 pm

Џек 32
Соер 21 +
Харли 15 -
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeНед Апр 04, 2010 6:07 pm

Џек 31 -
Соер 22 +

Харли 15
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeВто Апр 06, 2010 10:17 pm

Џек 31
Соер 23 +
Харли 14 -

Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСре Апр 07, 2010 2:07 pm

Џек 32 +
Соер 22 -
Харли 14
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 12:36 am

Џек 32
Соер 23 +
Харли 13 -
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeЧет Апр 08, 2010 1:05 pm

Џек 33 +
Соер 22 -
Харли 13
Дезмонд 31

Хуго м? :0
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 12:24 am

Џек 33
Соер 23 +
Харли 12 -

Дезмонд 31

Да Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 1:31 am

Џек 32 -
Соер 24 +

Харли 12
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 1:11 pm

Џек 33 +
Соер 23 -
Харли 12
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 10, 2010 10:13 pm

Џек 32 -
Соер 24 +
Харли 12
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeПет Апр 16, 2010 1:01 pm

Џек 33 +
Соер 23 -
Харли 12
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeПет Апр 16, 2010 9:21 pm

Џек 32 -
Соер 24 +

Харли 12
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 17, 2010 12:56 am

Џек 32
Соер 25 +
Харли 11 -
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeПон Апр 19, 2010 8:11 pm

Џек 31 -
Соер 26 +

Харли 11
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeЧет Апр 22, 2010 8:47 pm

Џек 31
Соер 27 +
Харли 10 -
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 24, 2010 1:12 am

Џек 30 -
Соер 28 +

Харли 10
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeСаб Апр 24, 2010 1:23 am

Џек 30
Соер 29 +
Харли 9 -
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeНед Мај 09, 2010 4:15 pm

Џек 29 -
Соер 30 +

Харли 9
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Мики
Неизлечливо изгубен
Неизлечливо изгубен
Мики


Male
Број на мислења : 1282
Age : 30
Местолокација : Велес
Работа/Хоби : Лост, Авиони, Измами... :)
Хумор : Денес единствено е исплатливо да се отворат аптека и обложувалница.
Registration date : 2009-01-21

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeВто Мај 18, 2010 1:07 pm

Џек 29
Соер 31 +
Харли 8 -

Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://www.con.blog.com.mk
Lost angel
Модератор
Модератор
Lost angel


Female
Број на мислења : 320
Age : 34
Местолокација : on the island
Registration date : 2009-01-22

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitimeПон Мај 24, 2010 4:57 pm

Џек 28 -
Соер 32 +

Харли 8
Дезмонд 31
Вратете се на почетокот Go down
http://floricienta.forumotion.com/portal.htm
Sponsored content

Елиминација на ликовите - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Елиминација на ликовите   Елиминација на ликовите - Page 37 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Елиминација на ликовите
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37
 Similar topics
-
» Елиминација на епизодите (прва сезона)

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Off topic :: Игри-
Отиди до: