Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!

Go down 
4 posters
АвторПорака
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! Empty
ПишувањеПредмет: Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!   Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! I_icon_minitimeПон Фед 08, 2010 12:09 am

Насловот сам си кажува!

Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! L17

Јас, што ја имам изгледано одамна петтата сезона сум вака изреволтиран, а не пак оние кои ја немаат. А1 без никакви претходни предупредувања или известувања се одлучи „новата“ (по нивни турски стандарди!) епизода од Изгубени да ја пушти ВЕЧЕРВА со почеток по Вестите и Ексклузив (некаде по 23:30), наместо во „нормалниот“ (повторно, по нивни турски стандарди НЕЛИ!) термин во вторник во 23:45.


Не знам за Вас, ама на мене ми е доста од ТУРСКОТО раководење на НЕКОГАШ најдобрата и најреномирана македонска телевизија! Фановите на Lost и останатите квалитетни американски серии НЕ ГО ЗАСЛУЖУВААТ овој третман. Токму затоа, ако ме поддржувате во ова, доставете мејл до редакторите на А1 (filmska@a1.com.mk) со следнава содржина:

“Pochituvani…

Kako veren fan na serijata Lost Ve zamoluvam da go prekinete SRAMNOTO emituvanje na pettata sezona od serijata vo nekoi smeshni, da ne recam PATETICHNI termini, kako shto e sluchajot vo izminative 2-3 nedeli. Vsushnost, so ogled na Vasheto “shirokogrado” bezobrazie, Ve zamoluvam VOOPSHTO I DA NE JA EMITUVATE LOST, bidejkji nie, kako fanovi, ne go zasluzhuvame ovoj Vash tretman.

Vi blagodaram shto ni ovozmozhivte za prvpat vo istorijata na televizijata da organizirame protest PROTIV emituvanje na nekoja kvalitetna sodrzhina na TV ekranite.“

Слободно искажете си го гневот на овој пост! Големиот брат набљудува. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!   Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! I_icon_minitimeПон Фед 08, 2010 5:12 pm

Пратено!!! Smile

Добра ти е идејава, Лостич, да ги „поткачиме“ малку А1, онака џабе е да мрчиме по форумот, кога никој не не слуша. Smile
Вратете се на почетокот Go down
maestro
Модератор
Модератор
maestro


Male
Број на мислења : 248
Age : 29
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-20

Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!   Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! I_icon_minitimeПон Фед 08, 2010 5:16 pm

Ма тастатура веќе не трошам за А1 откако не ми испратија повратни на последните мејлови (од лани до сега). :@

Изгубени на МТВ ќе биде најдобро, барем тие ги ставија новите содржини во понормални термини! Smile
Вратете се на почетокот Go down
LostyFox
Супер модератор
Супер модератор
LostyFox


Female
Број на мислења : 2272
Age : 33
Местолокација : On the misterious island
Работа/Хоби : Серии, филмови, по некоја книга, по цел ден на PC...тоа не е се, но.....
Хумор : Многу има за кажување :D
Registration date : 2009-01-24

Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!   Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! I_icon_minitimeВто Фед 09, 2010 1:13 pm

пратено Smile

Намасте
Вратете се на почетокот Go down
http://lostyfox.blog.com.mk/
Sponsored content

Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!   Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Петиција А1 да престане со емитувањето на LOST!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Lost WHAT ???
» Lost in 8:15
» I love LOST
» LOST: Rewatch
» Бун се враќа во Lost!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Новости и трачеви :: Нови, нови...НОВОСТИ!-
Отиди до: