Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Crapwerk: „Каде оди LOST?“

Go down 
4 posters
АвторПорака
Losteech
Admin
Losteech


Male
Број на мислења : 2048
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2009-01-10

Crapwerk: „Каде оди LOST?“ Empty
ПишувањеПредмет: Crapwerk: „Каде оди LOST?“   Crapwerk: „Каде оди LOST?“ I_icon_minitimeСре Јан 28, 2009 12:41 am

Следниов пост е напишан од страна на блогерот Sinne, на блогот Crapwerk... Ова е веројатно единствената негативна критика за петтата сезона досега.

Петтата сезона започна со две нови епизоди. Некако брзо ми поминаа овие месеци, можеби зошто не се оптоварував толку многу со Lost, како на пример, кога ја чекав четвртата сезона. Lost уште во третата сезона скршна од правецот и отиде во некоја недефинирана насока која некако се обидоа да ја изградат во четвртата сезона.

Ги изгледав двете епизоди, втората ја догледав прееска, зошто вчера толку бев изнервиран од првата, па прекинав со гледање. Од тука почнувам со сполјери, па тие што не гледале, нека не читаат. Немаа што, па ќе патуваат низ времето цела петта сезона, така? Немаше подобар начин да се прогура серијата од овој, нели? Веќе стана напорно за гледање. Дури и желбата да дознаам што се случува со островот и се друго што ме интересираше ми се потисна и сум комплетно разочаран. Ќе видам што ќе понуди третата епизода следната недела, па ќе видам дали воопшто ќе продолжам да следам понатаму... Lost sucks.“

Па, што мислите за рецензијава?...оставам самите да донесете свое решение!
Вратете се на почетокот Go down
http://lostseries.blog.mk
antidnevnik
Преживеан
Преживеан
antidnevnik


Female
Број на мислења : 96
Age : 48
Местолокација : Skopje
Registration date : 2009-01-20

Crapwerk: „Каде оди LOST?“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Crapwerk: „Каде оди LOST?“   Crapwerk: „Каде оди LOST?“ I_icon_minitimeПон Фед 16, 2009 4:21 pm

ууу, типов се изнервирал дури...во ред е тоа, секој си има свој вкус.Некому не му се сфатливи скокањата низ време/просторот...мене ми се пак, премногу интересни...
И токму на тој начин може да се објасни се’ она што се случува на островот и СО островот. Некој овие паранормални работи едноставно неможе да ги спакува во рамка на разумот, па така стануваат напорни за следење...

Лости, дали Sinne и понатаму ја следи серијата или конечно ја напуштил?
Поздрав, sunny
Вратете се на почетокот Go down
http://www.antidnevnik.blog.com.mk/
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

Crapwerk: „Каде оди LOST?“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Crapwerk: „Каде оди LOST?“   Crapwerk: „Каде оди LOST?“ I_icon_minitimeВто Фед 17, 2009 3:12 am

Ма нема врска ова, напротив, серијата оди баш во најдобар правец. Штом за само пет епизоди беа откриени толку многу работи, дури беше фрлено светлина и на најголемите мистерии, значи може да бидеме задоволни - до крајот ќе бидат објаснети ако не сите, барем повеќето прашања.
Вратете се на почетокот Go down
Foverl
Преживеан
Преживеан
Foverl


Male
Број на мислења : 5
Age : 34
Местолокација : Skopje
Registration date : 2010-02-10

Crapwerk: „Каде оди LOST?“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Crapwerk: „Каде оди LOST?“   Crapwerk: „Каде оди LOST?“ I_icon_minitimeСаб Фед 13, 2010 12:06 am

Да точно е дека Лост оди во некоја недефинирана насока. Тоа всушност се случува со секој филм и серија кога режисерите ќе почнат да си играат со патување низ времето... Ако е можно патување низ времето и менување на временската линија СЕ’ СТАНУВА ВОЗМОЖНО... Но сепак и не е толку лошо тоа патување, интересно е, и покрај сите други мистерии во серијата, и оваа добро се вклопува и не ја уништува серијата, напротив помага на полесен начин да се објасни дел од историјата на островот...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Crapwerk: „Каде оди LOST?“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Crapwerk: „Каде оди LOST?“   Crapwerk: „Каде оди LOST?“ I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Crapwerk: „Каде оди LOST?“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Каде на одмор?
» Lost in 8:15
» Lost WHAT ???
» Еволуцијата на Lost
» Lost 5 конечно на А1!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Нови епизоди :: Критики-
Отиди до: