Македонски форум за хит-серијата Изгубени
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонски форум за хит-серијата Изгубени

A Macedonian forum for the best Action/Drama/Sci-Fi show on the planet Earth - LOST!
 
HomePortal*Latest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 South Park

Go down 
2 posters
АвторПорака
Ике
Преживеан
Преживеан
Ике


Male
Број на мислења : 9
Age : 30
Местолокација : Велес
Registration date : 2009-01-18

South Park Empty
ПишувањеПредмет: South Park   South Park I_icon_minitimeПет Фед 05, 2010 12:28 am

Сите ја знаат серијава, сите чуле за неа, сите изгледале барем една епизода Smile

На кратко.. Серијата е за четири деца кои секогаш паѓаат во невоља, пцујат, прават глупости.
Саут Парк најчесто ги пародира познатите филмови/актери, ја истакнува глупавоста на американците, луѓето и има повеќе поучни работи во серијата, иако е комедија

Прават епизода за 6 дена.
Епизодата About Last Night (со Обама) ја направија за многу кратко време и за неколку часа по изборите (откако победи Обама) го направија истиот негов говор во серијата.

Matt Stone и Trey Parker режисерите, гласовите на повеќето ликови и скоро се они прават

Повеќе за саут парк google.com

официјалната СП страна (ќе најдете онлајн епизоди да ги гледате бесплатно, клипови, форум, аватар креатор, FAQ и мн друго) http://southparkstudios.com


Омилен лик и омилена епизода немам. Неможам да се одлучам за еден, СИТЕ ми се омилени. Некако нај добра/смешна идеа за лик ми е Towelie
Ги имам изгледано сите епиозоди по едно десетина пати а може и повеќе и уште не ми се здосадени

Едвај ја чекам 14та сезона
Вратете се на почетокот Go down
http://collegehumor.com
Sawyer^^
Мега фанатик
Мега фанатик
Sawyer^^


Male
Број на мислења : 814
Age : 35
Местолокација : Кочани
Registration date : 2009-02-17

South Park Empty
ПишувањеПредмет: Re: South Park   South Park I_icon_minitimeНед Фед 07, 2010 3:28 pm

Имам гледано еден куп епизоди. Има епизоди што не ми се којзнае колку интересни, а има и закон епизоди. Добар стил на хумор имаат, некогаш прават зафрканции од озбилни работи. Laughing Омилен лик - Кени. Razz
Вратете се на почетокот Go down
 
South Park
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски форум за хит-серијата Изгубени :: Филмски свет :: Серии-
Отиди до: